+420 734 447 875
Infolinka
Rychlé dodání po celé ČR
Do 48 hod. přímo na místo

Technické informace

Nejprodávanější vysokozdvižný vozík, HELI - Green Serie


Základní technický popis vysokozdvižného vozíku HELIPohon CNG

Nejekonomičtější a nejekologičtější provoz vysokozdvižných vozíků

CNG je mezinárodně používaná zkratka označující stlačený zemní plyn (Compressed Natural Gas). CNG je v nejčistším a nejekonomičtějším palivem. Má obrovský potenciál pro využití v osobních a užitkových vozech i mezi autobusy a rovněž pro provoz vysokozdvižných vozíků v uzavřených prostorách. Jeho největšími devizami je nízká cena, a tedy nejnižší provozní náklady, výrazně nižší úroveň emisí, hlučnost motorů či vysoké oktanové číslo 130. CNG je běžně dostupné v plynovodné síti ČR i zemí Evropské unie. Jeho celosvětové zásoby jsou obrovské a stále přibývají nové zdroje. Používá se k výrobě tepelné a elektrické energie. Pokud se pomocí vysokotlakových kompresorů stlačí pod tlakem zhruba 200 barů do koncentrované podoby, stále zůstává v plynné formě. V této podobě je využitelný v dopravě jako levné a vysoce ekologické palivo pro různé typy motorů. Při spalování netvoří na rozdíl od běžných fosilních zdrojů ve výfukových plynech pevné částice. Ve srovnání se spalováním benzínu dochází ke snížení emisí oxidu uhličitého o čtvrtinu a ve srovnání se spalováním nafty o snížení emisí oxidu uhlíku až o 95 %. Je ekologicky nejčistším palivem, které neohrožuje ovzduší ani nekontaminuje půdu nebo vodní zdroje při případném úniku.

Samotné plnění zajišťuje kompaktní kompresor. Toto zařízení je určené k přímému plnění vysokozdvižných vozíků s pohonem na CNG. K připojení kompresoru není vyžadováno stavební povolení, postačí odborná montáž k nízkotlaké přípojce zemního plynu a ke zdroji elektrického proudu.Součástí zařízení jsou rovněž prvky automatického řízení a bezpečnosti. Plnící kompresor MJ COMPACT 05 je optimální zařízení k přímému plnění menších flotil vysokozdvižných vozíku na CNG pohon.

  • 3-stupňový olejový kompresor
  • plnící výkon 5Nm³/h
  • max. plnící tlak 235 bar
  • 3-fázový elektromotor 2,2 kW
  • automatický proces plnění


Chcete vědět něco o nás?

Jsme pružná moderní společnost, již 18 let zajišťujeme služby v oblasti prodeje a pronájmu manipulační techniky. V průběhu času jsme vybudovali rovněž rozsáhlé servisní zázemí a sklad náhradních dílů na vysokozdvižné vozíky HELI. Nyní disponujeme 14 plně vybavenými servisními vozy, zakládáme si na kvalitním proškolení servisních techniků a na kvalitní diagnostické technice, která je v dnešní době nezbytná, k přesné diagnostice poruchy. Naším nejdůležitějším obchodním partnerem je pátý největší dodavatel manipulační techniky - společnost HELI, kterou zastupujeme již 15 let na českém a slovenském trhu. V roce 2016 nám bylo předáno ocenění za nejlepšího prodejce vysokozdvižných vozíků HELI na světě. Toto naše stabilní propojení bylo založeno především na pružné komunikaci a mnohé mravenčí práci, které se nám v posledních letech zúročuje. V našem centrálním skladě v Pardubicích máme na 4000m2 skladových prostor. Disponujeme velkými skladovými zásobami různé manipulační techniky, od paletových vozíků až po čelní vysokozdvižné vozíky k okamžitému dodání, pro spokojenost zákazníka. Náš personál vám ochotně zodpoví všechny dotazy a pomůže s výběrem vhodné manipulační techniky přímo na míru.

Bezpečnostní zdravotní opatření

Aktualizace opatření COVID-19: Výdej osobních odběrů z e-shopu nepřerušen. I přes stávající situaci ohledně COVID-19 zůstáváme v provozu za dodržení bezpečnostních hygienických pravidel. Při osobních odběrech na výdejně e-shopu platí následující bezpečnostní opatření, která rovněž naleznete i na vstupních dveřích: Vstup je možný pouze s ochranou dýchacích cest a povolený rozestup od jiných osob jsou min. 2 m. U vstupu je umístěna dezinfekce na ruce, která je k volnému použití. Při příchodu na recepci vyčkejte na pokyny našich zaměstnanců. Dodání zboží přepravními firmami funguje beze změn. Děkujeme za pochopení a za respektování bezpečnostních hygienických pravidel.